Svatba v Tančírně v Račím údolí | Rychlebské hory

Tančírna v Račím údolí

Z Tančírny v Račím údolí jsem viděla už x fotek a vždycky si říkala, že by bylo fajn si tam jednou zafotit. Krásné kopečky Rychlebských hor v okolí, potůček, zelená, prostě ráj. A když se k tomu přidá stočtyřicet lidí a jedna hrozně fajn dvojka, co ráda punk a potrpí si na vizuál, fotografka lapá po dechu. Tak moc a ještě víc jsem se těšila na svatbu Peťky a Lukáše, se kterýma jsem spáchala první schůzku na Colours of Ostrava ve vinném sklípku. 

Moje představy se naplnily, a vlastně samy sebe předčily. Svatební tabuli zdobili kamarádi, Tři ocásci intenzivně chystali samé veganské dobroty, zurčel potůček… Tolik milých lidí na jednom místě a všude panovala naprostá pohoda. Ta zelená má fakt uklidňující účinky. Takže lidi, berte se v lesích a na horách!

Dvě věci, které mě porazily. První – Peťka a její ochrana proti zimě. Žádné kabátky, kožichy a podobné. Hezky po svém a nápaditě – když už můj nastávající vyrábí super duper spacáky Patizon, nechám si udělat bílou spacákoidní bundičku. Pecka.

Druhá úžasnost byla paní oddávající, evangelická farářka, která vdechla celému obřadu neskutečně krásnou atmosféru. Takhle to vypadá, když si dáte práci s výběrem oddávajícího. Není nic horšího, než matrikář se zlatým cédéčkem na krku, očima přilepenýma v deskách, odříkávající bezduché fráze o lásce zasekávajíc se v půlce věty, když potřebuje otočit stránku. Tragédie. Na svatbu si vyberte někoho, kdo umí mluvit a zná Vás, novomanžele, nebo aspoň lásku a manželství jako takové… jen tak to bude mít ty správné grády. Jako na téhle svatbě.

Povedeným obřadem to ale celé jenom začínalo, protože zbytek svatby byl stejně tak nabitý zábavou a pohodou. Portrétní focení jsme spáchali napůl na poli s krávami plném hnědých koláčů, které mlaskaly, když do nich člověk omylem šlápl (moje boty mě doteď nesnáší), napůl na kopečku, kam si novomanželé vyběhli s obří lahví slivovice v ruce a pak hráli rugby se svatební kyticí. Protože na co přemlouvat lidi k romanťárnám, když je jim bližší si jen tak blbnout…? Na ochozech Tančírny se povídalo, kouřilo a pilo. Vevnitř v teple tančilo, jedlo a pilo. Vrcholem večera pak bylo vystoupení punkové kapely poskládané z kamarádů novomanželů, při kterém se všichni vrátili do středoškolských let a zapogovali si co to šlo. A při takové párty fakt jásá i fotograf.