Rodinné focení při západu slunce | Tři víly a Růženin lom v Brně

Rodinná fotografka brno

Jednou večer za mnou do Brna přijely tři víly.

Hanka, Emi a Ani.

Chtěly fotky svého holčičího tria. A že jsou trio vážně okouzlující. Ta energie, která se kolem nich vznáší. Tři divoženky. Tři bohyně. V souladu s přírodou a krásně v harmonii navzájem. 

Při našem focení objevily nové místo. Růženin lom. V lomu se fotily dva další páry a jedna rodina, ale jen my se vydaly ho raději prozkoumávat, než stát na místě a pózovat před foťákem. Jak by ne, když byla kolem tak nádherná příroda.

Jezírka v lomu byla krásně osvěžující a rozmanitost prostředí zvala k objevování. A tak se chodilo bosky. Po kamenech, po písku, ve vodě. Čichalo se ke květinám a obdivovalo vysoké rákosí. Malovalo se na zem a sbíralo luční kvítí. Pobíhalo se po louce a válelo se v trávě. 

A já mohla jen nasávat tu lásku a radost, kterou se to kolem mě hemžilo. Měla jsem možnost dokumentovat přirozenost a ponoření se to přítomného okamžiku. Byl to sen. 

…protože když necháte vaše děti dělat to, co je jim milé a na co mají zrovna chuť, jsou z toho ty nejlepší fotky do rodinného alba. A spokojené děti dělají spokojené rodiče, takže pak už nic víc nepotřebujete. Z focení se stane jedna velká hra a příjemně strávený rodinný čas. A vy místy i zapomenete, že vás někdo fotí. (:


Poblíž Růženina lomu najdete ještě jedno moc fajn místo, kde můžete řádit s dětmi. Lamacentrum Hády. Když jsem ho navštívila v roce 2018, skvěle jsem se bavila. Dozvěděla jsem se první poslední nejen o lamách, ale ještě mi po zádech skákaly zakrslé kozy. A to chcete. Prostě skvělé místo pro výlet s dětmi nebo v páru. Mimochodem fotky z takové návštěvy lamacentra by byly peckovní. Takže pokud ho máte v plánu navštívit a zároveň chcete tu srandu kvalitně zdokumentovat, napište mi. (:

Celá tato oblast kolem Hádů je vůbec něco unikátního. Nad Růženiným lomem je nádherná vyhlídla na celé Brno. Lomů je tam na více stran hned několik. Severně máte naučnou stezku vedoucí národní přírodní rezervací skrz lesy. A když budete s dětmi dobře hledat, najdete v okolí i štolu nebo malou jeskyni.

Tak krásné objevování!