Tipy na rodinné focení více generací | Rodinná Fotografka Brno, Pálava

Rodinná fotografka Brno, Pálava okolí

Vícegenerační rodinná fotografie je skvělý způsob, jak zachytit historii a předat ji z generace na generaci – od rodičů a prarodičů až po děti a vnoučata. Takové focení je pro mě vždycky výzva. Není to tak snadné, jako třeba tříčlenná rodina s malým miminkem. Ale zato ten výstup má podle mě ohromnou hodnotu. Sama nemám se svými rodiči a bráchy žádné takové fotky a je to škoda. Takže když mě Bohunka oslovila, že by chtěla její rodinu zachytit, nemohla jsem odmítnout.

Pokud byste přemýšleli o podobném focení se svými rodiči nebo naopak dospělými dětmi, tady je pár tipů, jak si ho co nejlíp užít:

Buďte v přítomné chvíli. Vypněte mobily a zkuste hodinu svého života naplno věnovat těm nejdůležitějším lidem, které máme. Odměnou vám nebude jen fotografická památka, ale hlavně reálný prožitek.

~V takové skupině stačí, když se jeden položí do role srandisty. To zaručeně vytvoří lepší úsměvy a uvolnění, než kdybych vás svými snahami o vtipy měla bavit já. 🙂

Vezměte na uvolnění dobré víno nebo jiné oblíbené pití či jídlo. To na start uvolní všechny.

~ Hravé objetí a pusy. Klidně to s nimi přehánějte. Jsou fajn. A i když vám možná ze startu přijdou nucené nebo divné, za chvíli se to zlomí a budete z nich mít radost. Metrové rozestupy už jsme tady měli za covidu a nikdo si je neužíval.

~ Kontakt! Ať už fyzický nebo i slovní. To je vždycky dobrý podklad pro pěknou fotku. Povídejte si svobodně, sdílejte, smějte se. Vás to uvolní a já si najdu ty pro fotku nejlepší mezimomenty.