Zimní svatba v lese | Lysice

šaty Marie Mukařovská

Věruška s Míšou měli sen. Udělat si svatbu přesně podle svých představ. Venku, na kraji lesa, kde to mají rádi. Přirozenost místo okázalosti. Jejich představy místo hypercool trendů. Pohodlí a klid místo napěchovaného programu a milionů tradic. A už když jsme se scházeli před svatbou na kafe, bylo mi jasné, že tohle bude svatba, se kterou budu stoprocentně souznít. 

A taky že jo. Když se totiž berou dvě neskutečně laskavé a krásné duše, a ještě se rozhodnout vzít v přírodě, nemůže to vypadat jinak. Teda, ehm, oni se technicky sice vzali na radnici, ale ten “jejich” krásný obřad se odehrál tak, jak si to představovali. Pořád u nás není úplně zvykem oddávat na zelené louce a upřímně doufám, že se to co nejdřív změní. Radnice totiž nejsou místa pro svatbu. Věrka s Míšou to vnímali stejně, ale neměli to štěstí přemluvit místní oddávající, aby riskovali únorový slejvák, místo kterého bylo mimochodem patnáct stupňů a sluníčko. 

Dali si první setkání o samotě kousek od radnice v krásném okolí zámku v Lysicích, který mě mimochodem dostal svou krásou, a to nejsem fanda zámků. Nafotili jsme v klidu párové fotografie a pak si řekli to papírové ano, aby mohli utíkat do přírody, kde mohla konečně začít ta jejich svatba, jak si ji vysnili. 

Co se hodí vědět pro zimní svatby: 

Párové fotky se dají nafotit i za pár minut, takže nemusíte chybět z hostiny nebo párty dlouhé hodiny. Obzvlášť v zimních měsících, kdy je sluníčko hezky nízko celý den, se dá fotit kdykoliv.

Nachystejte hostům dostatek teplého pití, alko i nealko, pro pobyt venku. Nikdo nechce trávit celé hodiny během svatby vevnitř a je dobré mít se čím zahřát. 

Deky to jistí. Ikea to jistí. 

Na krásné dekorace vám postačí pár svíček a světýlek obmotaných kolem všeho možného. Fotografka vás bude milovat.  

Jak zabavit malé děti, když je venku tma a zima? Tablet s pohádkami u krbu to jistí. Ty starší ocení improvizovaný táborák. 

A snad jen… když je bláto, nevjíždějte do něj dobrovolně autama.

Byla to má první zimní svatba, a i když jsme doufali ve sníh, místo kterého nakonec valilo sluníčko, i tak mám pocit jakoby ta únorová nálada a svíčkové útulno všechny přivedlo ještě blíž k sobě. Zkuste to taky. Navíc spousta hostů určitě ocení, že se nemusí potit ve třicítkách. Včetně vaší fotografky. 🙂