Fantasmagorický víkend

  • by

Když jsem loni poprvý nahlídla pod pokličku role playing games (RPG, většina lidí zná Dračí doupě, kterým to ale nezačíná a už vůbec nekončí :)), bylo to spíš ze zvědavosti. Někdo už hotový příběhy nejraději čte, jiný je sleduje na obrazovce. No a pak jsou takoví, kteří je rádi vytvářej spolu s dalšíma lidma ve skupině.

Vlastně to není ani trochu jednoduchý. Tím spíš, pokud jste jako já. Ve skupince víc než dvou tří lidí se moc neprojevujete a pro dobrej nápad potřebujete dostat zásah bleskem. A to se ho i tak ještě stydíte říct, protože přece „je to blbost a ti ostatní by určitě vymysleli něco lepšího“.

I přes to všechno mě hraní bavilo čím dál víc a začala jsem ho vlastně taky brát jako trénink. Jednak právě kreativního myšlení, a pak mě nutilo seknout s ostýchavostí a domněnkama. Když totiž hrajete třeba steampunkovou princeznu a máte vymyslet, jak přispět k dopadení náboženských fanatiků, nějakou fantazii to vyžaduje. A trénovat fantazii se hodí.

Poslední březnovej víkend proto patřil RPG chatě ve Třech Studních na Vysočině. A jak to na takové akci vlastně vypadá? Hraje se, povídá, pije, dýmí z shishy a prochází po okolí. Jo a nechyběly ani první letošní špekáčky! Prostě pecka záležitost (pokud nejdete spát o půl páté ráno a nevstáváte na první ranní hru v devět :)).

A pokud by si někdo rád RPG hraní vyzkoušel, partu prima lidi určitě najdete. Třeba tady: Společenstvo kulaté kostky