Když se plní malé sny

Všichni máme sny. Ukažte mi někoho, kdo by se čas od času jen tak netoulal ve svých představách a nepohrával si s tím kouzelným „coby kdyby…“ I já to dělám. Sem tam. Nesmí se to přehnat. Člověk se snadno nechá pohltit vidinami krásna. Největší krásno se ale odehrává právě před našima očima.

Abych byla konkrétnější. Mám pár větších životních snů. Jsou to ty, na kterých musí člověk opravdu hodně zapracovat. Přijdou postupně a jsou sladké jako cupcakey, které dneska přinesl do práce kolega. A ještě sladší. Pak máme ale všichni spoustu menších přání. Život bez nich by byl nudný. Jsou palivem pro rutinní dny, kdy se zdánlivě nic závratného neděje. Takových přání mám hromady. Plním si je postupně a i pro ně je zapotřebí notná dávka energie. Někdy však přijdou ony samy k nám…

Jako tohle jetelové pole

Byl to můj malý sen už pár let. Zažít na vlastní oči krásu pole zbarveného do jiné barvy, než žluté. A nechápejte mě špatně, řepka je krásná a rozkvetlá louka jakbysmet. Ale například taková červená vojtěška je neokoukaná a okouzlující! A při nedávné návštěvě mé rodné vesničky, jsem byla u vytržení. Lán, na kterém se posledních několik let pěstovala řepka, byl celý sytě růžový! Plán na zlatou hodinku následujícího dne byl jasný. Jetel mi ochotně pózoval. Květiny byly, jsou a budou mé nejoblíbenější modelky. Je to marné holky… 🙂

 

Ten báječný pocit, když vám sama matka příroda sešle takovou podívanou! Je proto zcela namístě ji náležitě ocenit a poděkovat. Krása, kterou nám tady každý den předvádí, je nekonečná a nikdy neomrzí. A mi se díky ní splnil další malý sen.

Takže až se příště naplní nějaké to vaše přání, zavřete oči, nadechněte se a nechte se tím pocitem pohltit. Lidé se dnes příliš často a intenzivně nechávají deptat špatnými zprávami a nepovedeným vývojem všeho možného. Stěžují si veřejně, vztekají se, nenávidí a nadávají. Když se pak přihodí něco hezkého, věnují pozitivním pocitům ani ne polovinu jejich pozornosti. No není to snad úplně postavené na hlavu?

Dělejte to naopak, milí drazí! A začněte hned! Život je příliš krátký na to, abychom dostatečně neprožívali a neuměli ocenit vše dobré a hezké kolem nás.

Tím spíš, když se vám ten stejný sen splní dvakrát během pár týdnů. Tomu říkám luxus! 🙂

Spoustu splněných snů a krásný víkend přeje vaše Suzanne…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *