Duben – Daily dreaming challenge

Mám spoustu oblíbených fotografů. Jsou mi inspirací a pohonem. Tak jako Definitely Dreaming. Zachycuje zátiší a přírodu, hlavně květiny. Její práce je prostě snová a téměř z jiného světa. Lepší nick už si opravdu zvolit nemohla. Znám ji především z Flickru, kde její fotky obdivuji už nějakou dobu. Teprve před nedávnem jsem ale objevila i web, na němž kromě jiného nabízí i dost zajímavou motivaci a fotovýzvu v jednom – Daily Dreaming Photo Prompts. A protože od Brněnského fotomaratonu uběhl už rok a inspirace navíc se hodí vždycky, šla jsem do toho.

Každý den jedno téma.

Každý den jedna fotka.

No přiznám se, místy to byl krutý boj. Nejvíc mi dalo zabrat téma „rocky“ a „not mine“. Ale nějak se to vše nakonec povedlo poskládat. A mám radost. Nejen z dobře odvedené práce. Ale hlavně…

…vyfotit každý den jedno téma donutí člověka víc se zamýšlet nad tím, co dělá a vidí běžně kolem sebe. Je to podnět k tomu žít přítomným okamžikem. A to je něco, o co se neustále snažím.

…zdokonalit se ve focení bylo jedním z hlavních benefitů téhle výzvy. Jak to udělat, aby mlýnky na koření vypadaly sexy? Máte téma nebe a na obloze není ten den jediná bílá ovečka, jen souvislá tmavá deka? S takovými a ještě horšími problémy jsem se potýkala snad každý druhý den. Ale o to větší to přineslo ovoce!

…v neposlední řadě mi tyhle radosti a strasti, kromě spolykání hromady času, přinesly cenné záznamy spousty okamžiků měsíce dubna. Díky nim si při pohledu na koláž hned vybavím, jak supr měsíc to byl! Plný rozkvetlé přírody, focení, zážitků, návštěv, práce, procházek, vaření, sportu, uklízení a hlavně prožívání… a že to stálo za to. Víc takových!

Tak ať je květen alespoň stejně tak příjemný

… přeje Vaše Suzanne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *