Rady před focením

Aby naše společná snaha pořídit úžasné, krásné a nádherné fotografie nepřišla vniveč, je dobré tomu trochu pomoct. To se dá hned několika způsoby. Oku se líbí vše, co je nové, nějakým způsobem zajímavé nebo evokuje pohodu a radost. Ze zkušenosti můžu říct, že následující body popisují věci, které mohou mít zcela zásadní dopad na to, jak se všechno povede. Pokud se proto chystáte na focení se mnou, věnujte pár minutek přečtení následujících odstavců, ať náš společný tanec dopadne co nejlépe.

Oblečení a make-up

Tyto dvě věci hrají poměrně důležitou roli. Pokud se připravujete na párové nebo rodinné focení, vězte, že čím sladěnější budou všichni účastníci, tím lepší bude celkový dojem. Rozhodně vyřaďte trika a mikiny s nápisy a obrázky. Soustřeďte se na barvy. Zvolte si ideálně dvě až tři, do nichž sladíte veškeré oblečení. Jedna barva by přitom měla být dominantní. Používejte doplňky, a pokud máte rekvizitu, která pro Váš vztah něco znamená, určitě ji přibalte. Oblečení by mělo být čisté (i zvířecí chlupy se dají vyretušovat, ale rozhodně Vám nepoděkuji :)) a obecně se předpokládá, že se člověk bude chtít ukázat v těch lepších kouscích šatníku.

Sladit několikačlennou rodinu je náročnější než pár. Ve dvou lidech se není třeba tolik soustředit na barvy, jako spíš na celkový dojem a styl. Spíš než pán oblečený sportovně a dáma elegantně je lepší volbou držet se ať už jednoho či druhého stylu u obou z páru. Někdy může být nápovědou i zvolené prostředí či roční období, kdy se fotí.

Pokud budete ztraceni nebo jen potřebovat malou nápovědu, určitě se nebojte napsat si o radu.

Inspiraci naleznete například zde: Nápady na outfity pro rodinná focení

nebo zde: Nápady na outfity pro párová focení

Dámám určitě doporučuji zvýraznit jejich přednosti líčením. Focení je o tom se cítit krásně a být středem pozornosti. Pěkný fotomake-up a účes proto přijdou vhod. Spolupracuji s vizážistkami, které umí barvičkami vykouzlit sebevědomí úplně každé ženě. A přesně to je to, co se na fotce projeví! Proto každé ženě doporučuji před focením využít služeb profesionálky a nechat se trochu hýčkat!


Světlo

Světlo dělá fotografii. A zlatá hodinka, to je moje. Pokud toužíte po romantických krásně prosvětlených fotografiích, bez slunného počasí to nepůjde. Ideálně začínám fotit tak dvě hodiny před západem slunce. Počasí však zatím poručit neumím. Proto je zapotřebí i Vaše flexibilita. Když cca 2 dny před domluveným termínem focení vidím, že předpověď nevypadá dobře, dávám vědět a je na Vás, jak moc po krásné zlaté auře prahnete a jste jí schopni obětovat. Pokud si počkáte na nový prosluněný termín, můžu Vám slíbit, že výsledek bude stát za to!


Dobrá nálada

Úsměv a pohoda jsou věci, které fotografii posunou o stupeň výš. Dobrou náladu se budu snažit různými způsoby navodit i já zpoza foťáku. Pokud Vám ale den před focením např. odejde milované zvířátko, asi bude lepší focení přesunout. Nebojte, termín spolu najdeme. Smyslem všeho je zachytit okamžiky, na které budete rádi vzpomínat. Chci, aby pro Vás bylo focení co nejpříjemnějším zážitkem. Kdyby se Vám však mělo pojit s negativním obdobím, bude to škoda času a Vašich peněz. Zkuste se den předem naladit na tu správnou vlnu, relaxujte a smějte se třeba u dobrého filmu. Při focení pak zapomeňte na nervozitu a škrobené pózování, čekají Vás spíše drobné interaktivní úkoly a příjemné chvíle strávené s Vašimi nejbližšími. Těším se na Vás!